Wybory do Sejmu i Senatu zakończone. Jak głosowano w powiecie trzebnickim? - TrzebnicaInfo.pl

Wybory do Sejmu i Senatu zakończone. Jak głosowano w powiecie trzebnickim?

W niedzielę, 15 października Polacy zdecydowali. Jak głosowano w powiecie trzebnickim? Jaka była frekwencja?
fot. redakcja

To były historyczne wybory parlamentarne w Polsce. W skali całego kraju doszło do absolutnego rekordu frekwencyjnego.

Bardzo dobry wynik odnotowano także w powiecie trzebnickim, gdzie wyborcy zdecydowanie stanęli na wysokości zadania. W powiecie trzebnickim frekwencja wyniosła aż 74,99%.

Jak głosowali trzebniczanie?

PiS o włos lepszy od Koalicji Obywatelskiej w powiecie trzebnickim

fot. wybory.gov.pl

Jak możemy zobaczyć, w powiecie Trzebnickim zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 32,91% głosow.

Bardzo blisko za plecami PiSu uplasowała się Koalicja Obywatelska, która uzyskała wynik 31,16% głosów. Podium zamknęła Trzecia droga z wynikiem 12,65%.

Zobacz też: Koalicja Obywatelska zaprezentowała swój program wyborczy. “100 konkretów na 100 dni”

W dalszej części znalazła się Nowa Lewica, na którą głos oddało 7,95% wyborców, a potem Konfederacja, którą wybrało 6,92% głosujących.

Na ostatnich dwóch miejscach znaleźli się Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 6,42% oraz Polska Jest Jedna z 1,99% głosów.

Źródło: PKW

Więcej z TrzebnicaInfo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *