Ogromy sukces uczniów ze Żmigrodu! - TrzebnicaInfo.pl

Ogromy sukces uczniów ze Żmigrodu!

Reprezentacja uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie może pochwalić się nie lada osiągnięciem. W X Ogólnopolskim Mityngu Jeździeckim Olimpiad Specjalnych udało im się aż 2 razy wywalczyć miejsce na podium.
Grajmy Razem

Medale dla zawodników z ZSS

W Górze (województwo dolnośląskie) odbył się X Ogólnopolski Mityng Jeździecki Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięło udział 45 zawodników, w tym sportowcy z Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie.

Podopieczni żmigrodzkiej placówki mogą zaliczyć ten dzień do szczególnie udanych, po tym jak udało im się wywalczyć aż dwa miejsca na podium. Trzy medale zdobył Jakub Karczyński, który wywalczył złoto na torze przeszkód oraz brąz w ujeżdżaniu i wyścigu sztafet, oraz Konrad Przybylski który zdobył brązowy medal w wyścigu sztafet.

Jeżeli Żmigrodczanie utrzymają wysoką formę, dzięki takim występom jak ten w Górze mogą wywalczyć sobie miejsce w reprezentacji Polski na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w 2023 roku w stolicy Niemiec, Berlinie.