Renata Bujak-Ziółkowska: Już prawie 3 lata pracujemy w takim chaosie - TrzebnicaInfo.pl

Renata Bujak-Ziółkowska: Już prawie 3 lata pracujemy w takim chaosie

Przewodnicząca klubu radnych KO w Radzie Miejskiej Trzebnicy wystosowała pismo do przewodniczącego rady, Mateusza Stanisza, w którym interweniuje w sprawie niedociągnięć organizacyjnych w trzebnickiej radzie.
Renata Bujak-Ziółkowska
fot. Facebook, Renata Bujak-Ziółkowska

“Samorząd po trzebnicku”

Jak wygląda praca trzebnickich radnych? Okazuje się, że aby skutecznie wykonywać swój mandat w radzie, trzeba wykazać się nie lada elastycznością i dyspozycyjnością, ponieważ sesje nie są planowane z odpowiednim wyprzedzeniem.

W większości organów samorządowych standardem jest, że sesje rad planowane są na cały rok, dzięki czemu wszyscy radni wiedzą z wyprzedzeniem, kiedy będą odbywać się obrady. Tymczasem w trzebnickiej radzie miejskiej sesje odbywają się po zaledwie 7-dniowej zapowiedzi.

Uwagę na ten problem postanowiła zwrócić Renata Bujak-Ziółkowska, przewodnicząca klubu trzebnickich radnych Koalicji Obywatelskiej. Radna wystosowała oficjalne pismo do przewodniczącego rady, Mateusza Stanisza, w którym nalega, aby wyznaczono termin kolejnej sesji rady miejskiej.

Zaczął się sezon urlopowy, a dotychczasowa praktyka polegała na zawiadamianiu nas radnych przed godziną 15, na 7 dni przed datą sesji. Działając w ten sposób drwi Pan z samorządności i uniemożliwia nam właściwe i rzetelne wypełnianie obowiązków radnego. Już prawie 3 lata pracujemy w takim chaosie, bez planu pracy

❗SAMORZĄD PO TRZEBNICKU❗Ostatnia sesja rady miejskiej odbyła się 25 marca , w trybie online 🙁

Posted by Renata Bujak-Ziółkowska – radna Rady Miejskiej w Trzebnicy on Tuesday, June 22, 2021

Prośba o zmianę trybu pracy podyktowana jest zbliżającym się sezonem wakacyjnym. Ciężko wyobrazić sobie planowanie urlopu, kiedy z dnia na dzień radni mogą otrzymać wiadomość o sesji.

>