Podsumowanie- Najważniejsze wydarzenia z Trzebnicy [12.07-16.07] - TrzebnicaInfo.pl

Podsumowanie- Najważniejsze wydarzenia z Trzebnicy [12.07-16.07]

Podsumowanie minionego tygodnia. Jakie najważniejsze wydarzenia miały miejsce w powiecie trzebnickim?
Podsumowanie tygodnia
fot. Redakcja Nowe Medium

#1 16 lipca otwarto basen w Obornikach Śląskich

Pływalnia w Obornikach Śląskich została po raz pierwszy od remontu, otwarta dla zwiedzających 16 lipca. Na mieszkańców czekał nie tylko basen sportowy, ale też rekreacyjny ze zjeżdżalniami i brodzikiem.

Więcej poniżej:

#2 W poniedziałek 12 lipca odbyło się otwarte spotkanie posłów Koalicji Obywatelskiej z mieszkańcami Trzebnicy

12 lipca w ramach akcji “Kierunek: Przyszłość!” odbyło się otwarte spotkanie posłów i posłanek oraz lokalnych samorządowców z mieszkańcami Trzebnicy przy Stawach Trzebnickich. Uczestnicy spotkania poruszyli tematy dotyczące ochrony zdrowia, wsparcia dla przedsiębiorców, klimatu i ochrony środowiska oraz polityki senioralnej. Posłowie oraz posłanki spotkali się również z samorządowcami powiatu Trzebnickiego- Starostą Powiatu Trzebnickiego Małgorzatą Matusiak, Wicestarostą Powiatu Trzebnickiego Grzegorzem Terebunem oraz Burmistrzem Prusic Igorem Bandrowiczem. Podczas spotkania poruszono kwestie najważniejszych i największych wyzwań, problemach samorządu oraz koniecznych zmianach.

Więcej poniżej:

#3 Policja w Trzebnicy zatrzymała mężczyznę podejrzanego o podpalenie

Funkcjonariusze w Trzebnicy zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który był podejrzany o próbę podpalenia budynku w Golędzinowie w gminie Oborniki Śląskie. Według policyjnych informacji, mężczyzna miał wybić szybę, po czym wlać przez powstałą wyrwę łatwopalny płyn. Następnie wszystko podpalił.

Więcej poniżej:

#4 Podpalono samochód przy ul. Bochenka. Sprawca zatrzymany

Do podpalenia doszło 13 lipca przy ul. Bochenka w Trzebnicy. Za spalenie samochodu marki Citroen miał odpowiadać 61-latek, którego funkcjonariusze znaleźli krótko po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Aktualnie mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Za podpalenie samochodu odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Więcej poniżej:

#5 VII Nocny Turniej Piłki Siatkowej Plażowej

Turniej odbędzie się 23 lipca o godzinie 18:00. Rozgrywki przewidziano dla 8 dwuosobowych zespołów. Sportowcy zawalczą o puchar Burmistrza Gminy Żmigród.

Więcej poniżej:

>