Polonia przegrywa na inaugurację ligi - TrzebnicaInfo.pl

Polonia przegrywa na inaugurację ligi

W miniony weekend doszło do wznowienia rozgrywek w ramach dolnośląskiej IV Ligi. Z tej okazji trzebnicka Polonia podejmowała u siebie Piast Żerniki. Chociaż gospodarze byli zdecydowanymi faworytami spotkania, po 90 minutach schodzili z boiska pokonani.
Polonia Trzebnica

Porażka przed własną publicznością

Po zakończeniu przerwy zimowej wracamy do rozgrywek. W ten weekend rundę wiosenną inaugurowały wszystkie niższe ligi piłkarskie, w tym IV Liga, gdzie w grupie dolnośląskiej (wschód) znajduje się Polonia Trzebnica. Lokalna drużyna rozpoczęła ligowe zmagania na własnym boisku, a jej przeciwnikiem był wrocławski Piast Żerniki. Przyjezdni zakończyli poprzednią rundę w dolnej części tabeli, dlatego spodziewano się, że to Polonia wyjdzie z tego spotkania z kompletem punktów.

Piłka nożna jest jednak przewrotną dyscypliną. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Piasta. Jedyną bramkę dla Polonii zdobył Patryk Maciołek. Następna okazja do zdobycia punktów już w najbliższy weekend, kiedy to GKS zmierzy się na wyjeździe z WKSem Wierzbice. Początek meczu już o godzinie 15:00 w sobotę, 19 marca.

Po ostatniej kolejce Polonia zajmuje 5. miejsce w lidze, z dorobkiem 27 punktów.

Źródło: 90minut